kotce pro psy

Proč si pořídit kotec pro psa?

Kotce pro psy

Je kotec pro psa dobrý nápad?

V dnešní době se setkáváme s názorem, že umístění psa do kotce je znak špatného zacházení. Někteří chovatelé spojují kotec s názorem, že pes přijde o svou svobodu bez volnosti pohybu a omezuje svobodu psa na malém prostoru. Co je tedy psí kotec a jaké jsou výhody při jeho pořízení?

Kotec pro psa 3 x 2m s bočním krytím

Věřte že kotec není pro psa vězení

Pokud tedy jde o kotec, určitě nesouvisí s omezováním svobody psa. Ve skutečnosti kotec funguje jako útočiště pro psa při jeho odpočinku, zároveň je dobrým místem, kde se v klidu nasytí a nikdo jej v tuto dobu nebude rušit. Kotec je dobrou volbou i v případě, že odcházíte z domu a nemůžete psa nechat na volném prostoru na zahradě nebo v domě. Pes je ve svém venkovním prostoru spokojený, protože vidí, co se kolem něj děje a není nervózní z ,,uvěznění,, v bytě. Je třeba mít na paměti, že pes by měl svůj kotec spojovat s pozitivními chvílemi, proto děti a návštěvníky požádáme, aby psa v jeho prostoru nevyrušovali a nechali ho, aby si sám určil dobu, kdy se jim bude věnovat.
Pro správné zařazení kotce do života vašich mazlíčků je dobré konzultovat to se zkušenými chovateli nebo školenými cvičiteli psů. Můžete se tím vyhnout případným chybám, které byste museli později napravovat.

Kotec pro psa

Mějte na paměti, že každý kotec pro psa musí být čistý a uklizený. Umístění nádob na krmení také promyslete dopředu. Je více možností, kde misky položit. Výhodná je možnost zavěsit je na otáčecí panel, kdy krmivo i vodu doplníte bez vstupu dovnitř kotce a pes má možnost nakrmit se bez přílišného ohýbání se až k zemi. Další výhoda panelu je také ranní krmení před odchodem do zaměstnání, kdy vás pes při vstupu do kotce nezašpiní. Je samozřejmostí, že pro umístění psa do kotce hraje roli také plemeno psa. Psi přebývající v kotcích mají dostatečně dlouhou srst ale krátkosrstá či plemena úplně bez srsti nejsou do kotce vhodná kvůli možnosti podchlazení. Vyrábíme standartní kotce v nejběžnějších rozměrech 3x2m a 4x2m. Naše produkce se ale neomezuje pouze na tyto velikosti. Zákazníkům vycházíme vstříc a jsme schopni se přizpůsobit jejich požadavkům v rozměrech, umístění branky, mříží nebo volbě barvy kotce.

Kotec pro psa
Kotec pro psa 4 x 2m

Kam s ním?

Kotec umístěte v prostoru, který je bezpečný pro samotného psa, lidi i jiná zvířata. Může přiléhat k domu, garáži, zemědělské budově nebo může být samostatným prvkem dvora ideálně tam, kde může pejsek sledovat objekt, zahradu a celý prostor. Nedoporučujeme stavět kotce k venkovnímu plotu, kde by mohli psa dráždit a stresovat kolemjdoucí lidé nebo projíždějící auta.

Máte otázky, nevíte si rady, nebo chcete vědět více?

Neváhejte nás kontaktovat.

Náš profesionální tým je vám k dispozici!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *