plechové garáže

Jak připravit podklad pod garáž?

Jak připravit podklad pod garáž?

Podklad pod plechovou garáž

V posledních letech se při přemýšlení o stavbě garáže uživatelé rozhodnou pro hotovou plechovou garáž ať už je to dle aktuální nabídky, nebo přímo na míru. Objednání a koupě takové hotové stavby ušetří investice i spoustu nervů, navíc není nutní žádat úřady o povolení a ztrácet čas postavením klasické zděné garáže. Také Stalconcept, jako všechny ostatní firmy, požaduje po zákazníkovi, aby si před dodáním připravil podloží. Je proto vhodné zamyslet se, jaký podklad pro vás bude ten nejlepší. Pevné a ideálně rovné základy zajistí dobré ukotvení montované garáže. Nejčastěji se zákazníci rozhodují pro betonovou desku, betonový věnec, nebo betonové patky. Při přípravě plochy pod stavbu vytvořte základ minimálně o 20 cm větší, než je plánovaná velikost garáže, např. pokud má garáž rozměry 3 x 5m, měl by mít základ rozměry alespoň 3,2m x 5,2m. Zvýšíte tak její stabilitu.

BETONOVÉ PATKY

Pokud bude vaše garáž pouze dočasným řešením nebo má-li být používána jako skladovací prostor při stavbě domu, pro sekačku, míchačku a zahradní nářadí, pak jsou dostatečným základem betonové patky rozmístěné pod stěnami budovy. Bloky jsou rozmístěny v rozích a po obvodu stěn. Optimální počet pro klasickou garáž je 6 kusů.

BETONOVÉ PATKY

VĚNEC Z BETONU

Střední cesta, která je kompromisem mezi patkami a betonovou deskou. Zákazníci do středu často pokládají např. zámkovou dlažbu.

VĚNEC Z BETONU

BETONOVÁ DESKA

Betonová deska je ideální, pokud bude plechová garáž sloužit jako stání pro auto nebo jiné těžké vybavení (silniční nebo zahradní technika atd.). Minimální síla betonu pro osobní auto je cca 10-15 cm.

BETONOVÁ DESKA

Pokud máte jakékoliv dodatečné otázky, neváhejte nás kontaktovat,
rádi Vám odpovíme. Jsme Vám plně k dispozici.

    

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *