plechové garáže

Jak připravit podklad pod plechové garáže?

Jak připravit podklad pod plechové garáže?

Příprava podkladu

Důležitost přípravy základu

Pokud jste se (mimochodem, velmi správně) rozhodli koupit si svou novou plechovou garáž, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba připravit před samotnou montáží je podklad.

Za přípravu správného podkladu je zodpovědný zákazník. Podklad musí být připraven před dodáním objednaného výrobku. Abyste mohli tento úkol snadněji splnit, rozhodli jsme se Vám v tom pomoci a vysvětlit tuto problematiku v několika bodech.

V podstatě máte na výběr ze tří možností:

  1. Betonová deska
  2. Betonový základ pod profilem garáže
  3. Betonové patky

Během našich dlouholetých zkušeností, jsme, už nainstalovali garáže i na méně ideální podklady (tráva, půda, štěrkové lože), ale garáž se do takových podkladů nedá ukotvit a taková montáž, bez ukotvení je prováděna na odpovědnost zákazníka.

Při unášená garáži, která je menší, a tedy lehčí se snadno může stát, že silnější vítr ji přesune, případně převrátí.

Další nevýhodou je možnost zvednutí garáže zloději a následně odcizení věcí, které v ní máte uschované.

Ukotvení garáže zabrání výše uvedeným nebezpečím.

Při přípravě základu je také třeba zvážit účel použití garáže a podle toho zvolit i tloušťku podkladního betonu – a následně se správně rozhodnout, zda je zapotřebí i vyztužený základ.

Je jistě rozdíl, zda v garáži parkujete osobní auto nebo bagr.

Určitě se zkuste poradit se zkušeným zedníkem!

BETONOVÉ PATKY

Betonové patky představují nejsnazší způsob přípravy podkladu pod garáž. Doporučená velikost betonových patek je min. 30×30 cm. Patky je důležité orientovat tak, abychom mohli samotnou garáž postavit do střední části patky. Čili, aby v případě garáže se šířkou 3 m, bylo od středu jedné patky do středu druhé protější patky 3 m.

Takové řešení je určitě nejrychlejší a nejlevnější. Kromě toho, je pro montáž garáže, plně dostačující.

Betonové patky

VĚNEC Z BETONU - Betonový základ pod profilem garáže

Zlatou střední cestou je kompromis mezi betonovou deskou a patkami. Je jím betonový základ pod profilem garáže. Doporučená výška takového základu je 20 cm, základ by měl být široký min. 30 cm. Zákazníci do vnitřních prostor garáže následně často kladou dlažbu, např. zámkovou, případně se rozhodují pro makadamový podklad.

VĚNEC Z BETONU

BETONOVÁ DESKA

Při betonové desce, je doporučená tloušťka betonu 10 – 15 cm a samotný základ by měl být o 30 cm delší a širší než velikost garáže, např. pro garáž 3×5 se doporučuje připravit podklad s velikostí 3,3 x5,3 m. To je důležité z několika hledisek, mimo jiné proto, aby hrana betonu nepraskla v místech upevnění, jakož i proto aby se garáž při nastavování úhlů garáže, nesklouzávala ze základny.

Jednoznačnou nevýhodou tohoto základu je jeho cena. Pokud kupujete menší, levnou plechovou garáž, snadno se může stát, že cena takového základu převýší cenu garáže. Proto doporučujeme i níže uvedené možnosti.

Pokud máte jakékoliv dodatečné otázky, neváhejte nás kontaktovat,
rádi Vám odpovíme. Jsme Vám plně k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *