plechové garáže

Jaká vrata plechové garáže?

Plechová garáž 4x6 sedlová strecha

Před koupí plechové garáže je třeba zvážit několik věcí, které ovlivňují její funkčnost. Základním aspektem je velikost, která by měla být přizpůsobena místu, které máme pro tuto stavbu připraveno. Dalším rozhodnutím je, zda chceme barvu, nebo necháme garáž pouze v pozinku. Velmi důležitým prvkem každé garáže je také vjezdová brána.

O garážových vratech a jejich výběru

Hlavní funkcí vrat je samozřejmě ochrana automobilu nebo jiného majetku uvnitř garáže. Díky zavřenému vstupu bráníme potenciálním zlodějům v přístupu, chráníme své věci před vodou nebo vysokými teplotami a také se jimi můžeme volně pohybovat dovnitř i ven.

Díky správnému výběru vrat bude naše garáž stoprocentní. Při jejich volbě bychom se měli řídit především tím, co zde budeme mít. Velikost bude v tomto případě velmi důležitým prvkem. Pokud má auto projet dveřmi, je zřejmé, že by měly být dostatečně široké a vysoké. Pokud zde však skladujeme menší stroje jako sněžnou frézu, sekačku na trávu, míchačku nebo stavební nářadí, můžete si dovolit objednat mnohem menší vrata. Další aspekty jsou barva a typ brány.

Který typ je lepší?

V současné době na trhu existují dva základní typy garážových vrat. Jsou to výklopná a dvoukřídlá vrata. Výklopný typ vypadá moderněji a v některých případech může být praktičtější. Otevřená nezabírají před garáží žádné místo a jejich zavírání je bezpečnější. Velmi dobře fungují na omezeném prostoru, například v řadě plechových garáží, kde by před vstupem do garáže neměla zabírat sousedovi místo při vjíždění nebo vyjíždění. Na výklopná vrata také můžete hned při stavbě nebo později nainstalovat automatický pohon a ovládat jej při příjezdu z auta.

Největší plus dvoukřídlé brány je, že pokud neparkujete a chcete pouze pootevřít a vejít, nemusíte otevírat celou garáž, abyste se dostali dovnitř. Toto je velmi běžné řešení u soukromých nemovitostí, kde se plechové garáže také používají jako dílna, nebo pro uskladnění dřeva. Mnoho zákazníků proto místo vrat volí klasické dveře od 70 do 90 cm.

Výběr barvy garážových vrat

Barva je to záležitostí vkusu. Nejčastěji je však vybírána ve stejné barvě jako celá stavba, což asi nikoho nepřekvapuje. Nejoblíbenější a nejlevnější jsou v pozinkovaném plechu. Dalšími hity jsou hnědá, zelená a modrá a v poslední době také provedení plechové garáže Exclusive v imitaci dřeva jako je matný ořech a zlatý dub. Můžete ale dát průchod své fantazii a dle vzorníku barev objednat bránu s odlišnou barvou, což v některých případech vypadá moc dobře a moderně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *